IQOS Cihaz İncelemesi

IQOS  cihaz  incelemesi yapmak için çok fazla kaynak olmasada zamanla artacağa benziyor. Heat not Burn ürünleri henüz elektronik cihazlar  kadar gelişmedi ama yakın tarihte büyük bir sıçrama yapacak. İqos ile birlikte bir çok ürün pazar araştırmalarına giriyor fakat hiç biri IQOS sistemi kadar umut vermiyor. Daha haberdar olduğumuz bu sistemi incelemek için beklemek zorunda kaldık. Çünkü satışa sunulan ülke sayısı çok sınırlıydı. Fakat iqos  KIBRIS ta satışa sunulmasından sonra alıp detaylı incelemesini yapabildik.0544 270 00 52  Numaradan Bilgi Alabilirsiniz.

IQOS , “HeatStick” konseptinin en son versiyonudur.

PMI, IQOS’un tasarımını çok önemsedigini biliyoruz. Tasarımı havalı ve sade yapmak için Apple’ın tasarımcısı Jony Ive ile anlaşılmış. Cihazın kendisi çok şık ve kullanışlı olarak tasarlanmış. Normal bir elektronik cihazdan çok daha küçük ve hafiftir. Aslında elektronik cihaz ile karşılaştırmak yanlış. Çünkü elektronik cihazda ki gibi bir sürü ayar gerektirmiyor ve IQOS  gerçekten çok farklı bir deneyim sunuyor. Cihaz üzerinde sadece bir dügme var ve ısındığında sabit yeşil renk yanan bir LED var. Gövdesi daha sağlam ve kauçuk kaplaması güzel bir his veriyor.

“IQOS Çok Farklı”

IQOS’un en büyük farkı ve özelligi, beslendiği HeatSticks’tir. IQOS  minyatür cihazlar gibi düşünebilirsiniz fakat kagıtları yanmaz sadece içerisindeki  ısı ile duman salar. Eski cihazlarlarda ki gibi bir pakette 20 adet vardır. Eğer her gün bir paket içiyorsanız büyük ihtimal yine 1 paket IQOS  alacaksınız. Fakat normal gibi bir zarar görmeyecek ve kendinizi daha rahat hisedeceksiniz. (En azından her yeriniz koku kokmayacak ve çevrenizi rahatsız etmeyeceksiniz.) Tabi ki ülkemize geldiginde IQOS içerisine normal  takmayı deneyenler olacaktır:) bunu önceden tahmin ederek kullanım kılavuzuna ve garanti koşullarına bunun kesinlikle yapılmaması gerektigini yazmış.

iQOS  içmek için yapmanız gereken şey çok basit. İqos cihaz uçunda ki delige yerleştirmeniz ve üzerindeki dügmeye 3 saniye boyunca basmanız yeterli. Bundan sonrasını cihaza bırakın. IQOS çalışma sıcaklığına ulaştıgında (yaklaşık 15 -30 saniye arası en saglıklı süre ) üzerindeki LED ışık sabit yeşil yanmaya başlayacak. Artık ilk nefesinizi çekebilirsiniz. 6 dakika yada 14 nefes boyunca size stabil olarak duman saglayacaktır. İçersindeki aparat bitmeye yaklaştığında LED ışık turuncu renge dönecektir. Buda 30 saniyeniz yada 1-2 nefes çekme şansınız kaldı demektir.


İQOS  Şimdi Türkiye’de…

iQOS  Sipariş Ver

IQOS garanın Yerini Alabilir Mi ?

Akıllara gelen en önemli soru; IQOS garanın yerini alabilir mi? Buna cevap vermek için çok erken fakat  buna çabaladığı bir gerçek. IQOS’un ürettiği buhar ve içim zevki gayet başarılı. Özellikle  olarak bence normal cihazlardan daha yüksek yada öle bir algı oluşturuyor. Bir gara içtiginizde ikincisini isteseniz de içemiyorsunuz. Bunda en önemli etken tabi ki şarj olmasını beklerken beyine  ihtiyacının karşılandıgı sinyalinin ulaşması  da olabilir.

Tabi ki IQOS gara ve cihaz olarak daha çok gelişecektir. Şu ana kadar dört IQOS gara seçeneği mevcut. Saf  veya mentol arasından seçim yapabilirsiniz. IQOS  bildiginiz kırmızı kadar serttir. Aynı şekilde mentollü seçenekleride gayet ferahlatıcı ve hafiftir. Hepsini deneme fırsatım olmasına ragmen bir seçim yapmak gerçekten zor. Söyleyebileceğim IQOS  garasından ve IQOS mentollü seçeneklerinden almanız ve farklı zamanlarda degiştirerek içmeniz farklı bir deneyim olacaktır.

Her IQOS gara yaklaşık 14 nefes çekmenizi saglıyor dolayısıyla normal bir garadan süre ve nefes olarak pek farkı yok. Fakat duman yogunlugu ve istikrarı konusunda gidilecek çok yolu olduğunu söyleyebiliriz. Bir elektornik cihazdan çok daha farklı ve kullanımı kolaydır. Sadece IQOS  delige sokup tuşa basmanız yeterlidir.

IQOS normal bir cihazlardan daha iri ve ağırdır. Fakat el alışkanlıgı olarak gara içenler için tam aradıkları cihazdır. Çünkü %100 normal  içme hissi verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
WhatsApp chat